Tirana
broken clouds
17.3 ° C
17.3 °
17.3 °
70 %
3.6kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Numërohet kutia e parë në Vlorë, Partia Socialiste në avantazh, PD merr kryesimin në 3 kutitë e para në Has (REZULTATET NË DISA QENDRA VOTIMI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në KZAZ nr.43 në Vlorë është numëruar kutia e parë e votimit, ku Partia Socialiste ka marrë 170 vota, e ndejkur nga PD me 99 dhe LSI me 53 vota.

Ndërkohë në 3 kutitë e para në Has, Partia Demokratike ka arritur të marrë 2 fishin e votave të Partisë Socialiste, duke siguruar 533 vota, ndërsa PS 256.

Këto janë rezultatet në disa qendra votimi në Shqipëri:

Has
PS  256
PD  533

Tepelenë
PS  126
PD  69
LSI  10

Vlorë
PS  170
PD  99
LSI 53

Belsh
PS  80
PD  67
LSI  1

Këlcyrë
PS  271
PD  218
LSI  25

Konispol
PS  138
PD  79
LSI  8

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img