Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Numërohen të gjitha kutitë në Dibër, PS dhe PD ndahen me diferencë të ngushtë, ja sa vota ka marrë LSI-ja (FOTO duke festuar)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar numërimi i votave dhe në Qarkun e Dibrës. Ky bëhet qarku i dytë në vend ku mbyllet procesi i numërimit të votave. Me diferencë të ngushtë ka fituar Partia Demokratike.

Nga rezultatet e publikuara në kohë reale nga KQZ-ja, shihet se PS dhe PD ndahen me diferencë të ngushtë votash, kurse LSI-ja është dukshëm pas tyre. Mandatet ndahen respektivisht: PD 3 mandate, PS 2 mandate dhe LSI 0 mandate.

Nga pamjet, shihet se simpatizantët e PD kanë festuar fitoren në mes të qytetit.

Rezultate për të gjitha kutitë e numëruara në Dibër, 227/227:

Partia Socialiste – 28.742 VOTA

Partia Demokratike – 29.020 VOTA

Lëvizja Socialiste për Integrim – 4445 VOTA

Elton Debreshi (I pavarur) – 580 VOTA

Screenshot 6 31
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img