Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
100 %
2.1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
17 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Numërohen kutitë e para në Rroskovec, socialistët kryesojnë, PD e dyta, “firo” te LSI-ja

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Rroskovec ka përfunduar numërimi i votave për dy kutitë e para. Nga rezultatet paraprake shihet se Partia Socialiste kryeson bindshëm.

Sipas të dhënave zyrtare, PS kryeson me 860 vota, PD renditet e dyta me 606 vota dhe LSI e treta, me 74 vota, dukshëm në “firo” nga dy partitë e para.

Procesi i numërimit të votave ka filluar në disa zona të vendit, ndërkohë në numërimi ka përfunduar vetëm në Bashkinë e Pustecit, ku ka fituar Partia Socialiste.

Më shumë
spot_img
spot_img