Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Numërohen kutitë e para në Dibër, Partia Demokratike kryeson me mbi 1700 vota

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kutitë e para të votave janë numëruar dhe në Qarkun e Dibrës. Bëhet fjalë se janë numëruar 17 kuti votimi nga 227 në total, ndërsa nga rezultatet duket se Partia Demokratike kryeson me afro 500 vota para Partisë Socialiste.

Nga përditësimi i fundit i KQZ, deri në orën 02.41 të datës 26 prill, PD ka 2217 vota, Partia Socialiste renditet e dyta me 1787 dhe LSI me 243.

Në këtë qark kandidon dhe Elton Debreshi si i pavarur. Ai ka marrë 19 vota.

Screenshot 5 33
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img