Numërohen 60% të votave në Maqedoninë e Veriut, ja kush kryeson

Publikuar tek: rajon, më 23:42 15-07-2020 Numërohen 60% të votave në Maqedoninë e Veriut, ja kush kryeson Ilustruese

Në një kohë rekord janë numëruar 60% e votave në Maqedoninë e Veriut.

Nga përpunimi i rezultateve në 2274 qendra votimi, deri në orën 23:00, respektivisht nga rreth 60 deri në 65 për qind e vendvotimeve prin koalicioni “Mundemi” i udhëhequr nga LSDM-ja prin me 36.78 për qind, VMRO-DPMNE me 35.71 për qind, BDI me 10.34 për qind, dhe koalicioni ASH- Alternativa me 8.16 për qind.

Partia e Majta ka 4.15 për qind, Integra 1.38 për qind dhe PDSH 1.33 për qind.

shifrat.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025384187698364
array(1) { ["section"]=> string(68) "numerohen-60-te-votave-ne-maqedonine-e-veriut-ja-kush-kryeson-213960" }