Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Numërohen 60% e votave në Durrës, PS dhe PD drejt barazimit, “zhduket“ LSI

spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë numëruar deri në këto momente 290 të kutive të votimit në Durrës që janë rreth 60% të votave. Partia Socialiste vijon kryesimin me 44875 vota, ndërsa Partia Demokratike ka marrë 37220.

Për momentin mandatet në këtë qarkë janë 8 për PS dhe 6 për PD, por sipas projeksioneve duket se ky qarkë do të mbyllet me nga 7 mandate për Partitë e mëdha.

albsig

Ajo që bie në sy është “zhdukja” e LSI që ka marrë vetëm 5596 vota, por nuk kanë mundur dot që të nxjerrin asnjë mandat në Durrës.

Këto janë rezultatet deri më tani:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img