Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Numërohen 5% e qendrave të votimit, diferencë e madhe mes PS-së dhe PD-së në Vlorë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në qarkun e Vlorës janë numëruar 24 nga 445 qendrat e votimit në total, me PS-në që kryeson ndjeshëm.

Partia Socialiste ka marrë deri më tani 3480 vota, më shumë se 2 mijë në krahasim me PD, që ka arritur të marrë 1352.

Ndërkohë LSI renditet si forcë e tretë në këtë qark, por e shkëputur ndjeshëm, pasi deri më tani janë 321 votat e marra në këtë qark nga partia e kryesuar nga Monika Kryemadhi.

Qarku Vlorë, numëruar 24 nga 445 Qendra Votimi:

PS  3480
PD  1352
LSI  321


spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img