Numërohen 41 milionë vota në SHBA, ja cili nga kandidatët rrezikon të humbasë

Publikuar tek: bota, më 07:14 07-11-2016 Numërohen 41 milionë vota në SHBA, ja cili nga kandidatët rrezikon të humbasë

“Nuk ekziston mundësia që Hillary Clinton të humbasë” kështu shkruan prestigjozja ‘The Guardian’ vetëm një ditë përpara zgjedhjeve presidenciale në SHBA mes kandidates demokrate Hillary Clinton dhe republikanit Donald Trump.

Por ndryshe nga mediat nëpër sodazhet e të cilave kryeson Clinton, ekspertët thonë se ajo nuk është në pozicion të sigurtë pasi diferenca mes premtimeve të kandidatëve është shumë i madh.

Trump premton se do të ulë taksat për të pasurit, ndërsa Clinton thotë të kundërtën.

Deri tani raportohet të jenë numëruar 41 milionë vota,ndërkohë që zgjedhjet e këtij nëntori janë konsideruar si më ankthiozet për popullin amerikan dhe mbarë botën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FBI mbyll hetimet , Hillary Clinton e pafajshme
Analistët në CNN qetësohen kështu para “stuhisë” në studio »
Article Logic
Execution time: 0.012929916381836
array(1) { ["section"]=> string(82) "numerohen-41-milione-vota-ne-shba-ja-cili-nga-kandidatet-rrezikon-te-humbase-58627" }