Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
15 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Numër i lartë viktimash dhe rastesh të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

19c0719329d507c7c6657c44aaa5c862

Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1545 teste ndërsa janë regjistruar 144 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. 

Sot Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 97 pacientë të shëruar, ndërsa betejën me Kovid-19 e kanë humbur 8 persona.

Një pacient nga Kumanova i moshës 48 vjeçe, një nga Shtipi (65), dy pacientë nga Prilepi (62 dhe 83), një nga Tetova (69), një nga Strumica (39), një nga Vinica (63) dhe një pacientë nga Kërçova (56).

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img