Numër i lartë viktimash dhe rastesh të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Publikuar tek: rajon, më 14:29 18-09-2020 Numër i lartë viktimash dhe rastesh të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1545 teste ndërsa janë regjistruar 144 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. 

Sot Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 97 pacientë të shëruar, ndërsa betejën me Kovid-19 e kanë humbur 8 persona.

Një pacient nga Kumanova i moshës 48 vjeçe, një nga Shtipi (65), dy pacientë nga Prilepi (62 dhe 83), një nga Tetova (69), një nga Strumica (39), një nga Vinica (63) dhe një pacientë nga Kërçova (56).

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shifrat nga Kosova: 4 viktima dhe 57 raste të reja me koronavirus në 24 orë
Hashim Thaçi publikon VIDEON: I jep ‘Urdhrin e Lirisë’ Presidentit Donald Trump »
Article Logic
Execution time: 0.011008024215698
array(1) { ["section"]=> string(85) "numer-i-larte-viktimash-dhe-rastesh-te-reja-me-covid-19-ne-maqedonine-e-veriut-220835" }