Tirana
moderate rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Nuk zuri mend dhe organizoi sërish dasëm në lokal, gjobitet me 10 milion lekë dhe i mbyllet aktiviteti për 6 muaj pronarit në Krujë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c582f02e881d24cd82b2e57d05642647

Një lokal në Krujë është ndëshkuar pasi ka organizuar dasmë kundër rregullave të Covid.

Bëhet me dije se 1 subjekt në Krujë, në pronësi të shtetasit N.S., ka organizuar në mënyrë të përsëritur gjobë, ndaj në këtë mënyrë është ndëshkuar me masë administrative 1.000.000 lekë dhe me mbyllje të aktivitetit për një periudhë 6-mujore

Njoftimi policisë:

Vijojnë kontrollet nga Policia e Krujës, për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Ndëshkohet me masë administrative 1.000.000 lekë dhe me mbyllje të aktivitetit për një periudhë 6-mujore, pronari i një subjekti në Krujë, pasi u konstatua duke ushtruar aktivitet në mënyrë të përsëritur.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Krujë, në vijim të kontrolleve të shtuara gjatë fundjavës në subjekte të ndryshme, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, kanë evidentuar 1 subjekt në Krujë, në pronësi të shtetasit N.S., i cili kishte organizuar ceremoni martesore në mënyrë të përsëritur, në kundërshtim me Aktin Normativ.

Për këtë subjekt, shërbimet e Policisë kanë vendosur masë administrative 1.000.000 lekë si dhe mbyllje të aktivitetit për një periudhë 6-mujore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img