Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

“Nuk votojmë Zgjedhoren”, paralajmërimi i deputetit të opozitës: Do bllokojmë Parlamentin, do futemi në grevë urie

spot_img

Lajme të ngjashëm

4090fc1272a990147920c0c83222c14c

Deputeti i opozitës parlamentare Halit Valteri ka paralajmëruar mbrëmjen e sotme se ata do të bllokojnë Parlamentin ditën që do votohet Reforma Zgjedhore.

Në emisionin “Arena”, Valteri ka thënë se grupi demokrat dhe tre grupet e tjera të opozitës paralamentare do futen në grevë urie dhe nuk do votojnë Reformën.

“Të gjithë ata që e duan ndryshimin e këtij sistemi, grupi ynë demokrat dhe tre grupet e opozitës, nuk po them ata 6 të pavarurit që kanë dalë, por po them që ditën që do të votohet kjo marrëveshje e shkruar në anglisht, do të futemi në greve urie dhe nuk do ta lejojmë që ta votojnë, do të bllokohet parlamenti”, u shpreh deputeti.

Ndërkohë, pasditen e sotme drejtuesit e opozitës parlamentare zhvilluan një takim me kryeministrin Rama në ambientet e Kryesisë së Kuvendit por nuk pati rezultat.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img