Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Nuk u zgjodh anëtar i Këshillit të PD, mjeku Allkja në mëdyshje: Nuk arrij të kuptoj nëse s’më votuan apo numërimi i votave…

Lajme të ngjashëm

Mjeku Ilir Allkja është në mëdyshje pasi nuk arriti të zgjidhet anëtar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale ai tregon paqartësinë e tij, nëse e gënjyen të gjithë ata delegatë që i premtuan se do ta votonin, apo ka ndodhur që votat të mos jenë numëruar siç duhet.

Allkja thotë se radhët e Këshillit Kombëtar të PD-së u mbushën me njerëz pa profil publik, pa kontribute madje dhe bashkëpunëtorë të Ramës.

Reagimi i plotë i mjekut Allkja:

Uroj mos jetë hipokrizi!

Kuvendi kombëtar i PD më kujtoi një rrëfim të profesorit të ndjerë të anatomisë patologjike Pëllumb Bitrit.

Profesor Bitri doktoraturën e kishte mbrojtur në Moskë. Pas prishjes së marrëdhënieve me Rusinë, komiteti qendror i partisë punës (sot PS) i kishte rrëzuar gjithë titujt shkencorë të mbrojtur atje.

Kohë më vonë tek sa po mbronte titullin para një komisioni me mjekë shqiptar, aspak kopetentë në fushën e anatomopatologjisë, disa anëtarë të komisionit e kishin uruar, përqafuar, dhe …. Votuar kundër!

Në kuvendin e datës 30 prill, në ambjentet e Pallatit Kongreseve, më kontaktuan pafundësisht delegatë, të cilët më përgëzuan, uruan e madje më premtuan votën, pa jua kërkuar.

Në fakt rezultoi se unë nuk isha në listën fituese të këshillit kombëtar të PD, dhe nuk e vuaj aspak këtë.

Nuk po arrij të kuptoj nëse më gënjyen dhe përse duhej ta bënin, ndërsa kjo puna e numërimit të votave është ç’shenjtëruar me kohë, e duhen dekada të marrë nderin e humbur.

Ndoshta betejat e mia publike, për fjalën e lirë nuk i bindën dot as delegatët e ndoshta as numëruesit.

Bindës për votuesit e numëruesit kanë qenë plot njerëz pa profil publik, pa kontribute, e madje  edhe nga ata që kanë punuar kundër interesit të opozitës e madje kanë bashkëpunuar me Ramën.

Urime fituesve!

Më shumë