Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Nuk u vlerësuam me pikë nga fqinjët në Eurovision, aktori shqiptar “shpërthen” i revoltuar: O vrromë po jemi komshinj…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbrëmjen e djeshme u finalizua “Eurovision” me fitoren e Italisë, ndërsa Shqipëria arriti të rënditet e 21-të me 57 pikë.

Ndonëse, Anxhela Peristeri “shpërtheu” në skenë dhe të gjithë shpresonim për një vend në krye, mirëpo nuk u votuam nga vendet europiane ashtu si e prisnim.

Shqipëria u vlerësua me 12 pikë nga Malta, ndërkohë që nga fqinjët tanë Greqi, Maqedoni, Itali nuk morëm asnjë pike.

Ky fakt nuk i pëlqeu aspak publikut shqiptar dhe ka pasur dhe nga ata të cilën përmes rrjeteve sociale kanë shprehur hapur pakënaqësinë e tyre.

Mes tyre është edhe aktori i njohur i humorit, Visjan Uckenaj i cili ka vetëm dy fjalë për “Eurovisionin”

 “2 FJALE PER EUROVIZION: ITALIA – MAKARONAT KU TI KESH PO SI ASNJE PIKE O MORTJE. MACEDONIA E VERIUT – O VRROME PO JEMI KOMSHINJ MI VRROME PO SI ASNJE PIKE MI VRROME. SERBIA PLASI TRAPI, GREQIA. PLASI TRAPI.

O TVSH-JA A S’KA NJERI TJETER SHQIPERIA QE TE JAPE ATO PIKET O VLLEZER NGJAJME SI NJEREZ PA FANTAZI, PA PIKE KREATIVITETI. KEMI VETEM NJE TULLAC QE I BEN TE GJITHA, ANGLEZIN, PERKTHYESIN KOMENTATORIN DHE DHENESIN E PIKEVE. TAMAM SI REGJISORET SHQIPTAR QE BEJNE VETE REGJINE SKENARIN ROLIN KRYESOR MONTAZHIN MUZIKEN GRIMIN DHE PRODUCENTIN”, shkruan Ukcenaj në reagimin e tij.

Më shumë

spot_img
spot_img