Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
0.5kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
25 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Nuk u paguan 200 mln $, ISIS ekzekuton një prej pengjeve japonezë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ISIS ka publikuar një video në të cilën njofton se ka ekzekutuar një prej pengjeve japonezë. Viktima është Haruna Yukawa dhe në video shfaqet pengu tjetër Kenji Goto, i cili mban në duar një foto ku shihet trupi i pajetë i të ekzekutuarit.

Në video, Goto shprehet se tashmë grupi terrorist nuk kërkon më 200 milionë dollar siç ishte thënë më parë, por do që të kryet shkëmbim pengjesh. ISIS kërkon që të shkëmbejë pengun japonez, me terroristen e arrestuar në Jordani në vitin 2005, Sajida Mubarak al-Rishawi.

Al Rishawi u arrestuar në Aman të Jordanisë pasi sulmi i saj terrorist fatmirësisht dështoi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img