Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Nuk u paguan 200 mln $, ISIS ekzekuton një prej pengjeve japonezë

Lajme të ngjashëm

ISIS ka publikuar një video në të cilën njofton se ka ekzekutuar një prej pengjeve japonezë. Viktima është Haruna Yukawa dhe në video shfaqet pengu tjetër Kenji Goto, i cili mban në duar një foto ku shihet trupi i pajetë i të ekzekutuarit.

Në video, Goto shprehet se tashmë grupi terrorist nuk kërkon më 200 milionë dollar siç ishte thënë më parë, por do që të kryet shkëmbim pengjesh. ISIS kërkon që të shkëmbejë pengun japonez, me terroristen e arrestuar në Jordani në vitin 2005, Sajida Mubarak al-Rishawi.

Al Rishawi u arrestuar në Aman të Jordanisë pasi sulmi i saj terrorist fatmirësisht dështoi.


Më shumë