Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Nuk u kthye me të tjetër, Bedri Elezi e zbulon: Vëllai i Alvin Berishës është gjallë në kamp. Për të kujdeset një familje shqiptare

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtori i Sigurisë së Kosovës, Bedri Elezi ka dhënë detaje në lidhje me vëllain e Alvin Berishës nga nëna, 4-vjeçarin Bunjamin.

Ai tha për “open” se Bunjamini i mbijetoi aksidentit me makinë ku babai vdiq ndërsa nëna mbeti e plagosur.

Më tej, Elezi tha se për të kujdeset një familje shqiptare në kamp, dhe se shumë shpejt do të kthehet në Shqipëri.

Elezi: Po vëllai i Alvin Berishës është gjallë. I ka mbijetu plagëve kur ndodhi aksidenti kur ka qenë në veturë Alvini dhe Valbona. Babai nuk arriti t’i mbijetëojë plagëve. Për nënën nuk dihet nëse i ka mbijetuar aksidentit apo është burgosur. Pasi ata që i kanë mbijetuar plagëve janë kthyer në spitale, ata që janë mirë janë burgosur, ndërsa fëmijët janë kthyer në kamp. Është një familje shqiptare aty që momentalisht në kamp kujdeset për 4-vjeçarin, që po presin që dhe ai të kthehet. Ai ka lindur në Siri nga një baba nga Kosova, nëna nga Durrësi, Valbona Berisha. Gjyshi i tij nga ana e nënës ka një interes shumë të madh që të kujdeset për të.

Pyetje: A është gjallë vëllai i Alvin Berishës?

Doda: Nuk mund të flasim me emra, sepse mund të mendohet që ata flasin me policinë, mund të jenë të rrezikuar.  

Kopliku: Pse nuk u soll në Shqipëri?

Doda: Duhet të kuptojmë që, janë disa momente që ne nuk duam t’i ekspozojmë. Do merren vesh në një moment tjetër. Sot nuk jam i autorizuar të flas më shumë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img