Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nuk u fut në listat e PD-së, zëvendës kryetari i FRPD-së jep dorëheqjen

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

55a92a3f794ecd47d3b6dac8bc3a236d

Zëvendës kryetari i FRPD-së, Lisandër Hoxha ka dhënë dorëheqjen nga funksioni i tij.

Kjo vjen pasi ai nuk u fut në listat për deputetë të Partisë Demokratike.

Sipas informacioneve për mediat, Hoxha ka dhënë dorëheqjen si zv.kryetar i FRPD-së, por edhe si anëtar i Këshillit Kombëtar të PD-së.

Kujtojmë se edhe më herët, ai ka qenë kritik ndaj kreut të PD-së, Lulzim Basha për zgjedhjen e kandidatëve për deputetë.

“Në procesin e punës së tyre, figura të spikatura të PD nga Tropoja dhe Saranda u përballën me një fenomen zhvlerësues aspak të nevojshëm, vetëm 6 muaj para zgjedhjeve…Paqartësia e kësaj nisme dhe produkti i saj duhej të ishte objekt analize dhe diskutimesh në organet më të larta të PDSH, si Kryesia dhe Këshilli Kombëtar”,- shkruan Hoxha në letrën drejtuar Bashës.

2_copy_copy_copy.jpg

1_copy_copy.jpg

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img