Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nuk siguroi dot një vend në parlament, Elton Debreshi kthehet në galeri dhe ka një thirrje për kolegët: Bashkohuni në luftën për Statusin e Minatorit!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Minatori Elton Debreshi, i cili kandidoi si i pavarur në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, tashmë i është kthyer punës në galeri, pas nuk siguroi dot një vend në Kuvend.

Ai arriti të merrte vetëm 590 vota, të cilat nuk mjaftuan të siguronte mandatin e deputetit. Përmes një postimi në Facebook, ai u bën thirrje minatorëve të tjerë që t’i bashkohen sindikatës që ia drejton për të kërkuar Statusin e minatorit dhe të drejtat e tyre.

“Pas disa javesh shkeputje per shkak te fushates, sot u ktheva ne galeri mes shokeve te vuajtjeve dhe durimit. Puna dhe veprimtaria politike tashme jane te pandashme jo vetem per mua, por per te gjithe minatoret qe u bashkuan ne Perpjekjen e Perbashket. Te gjithe bashke do ta vazhdojme luften per Statusin e Minatorit dhe te drejtat tona. Ne emer te shokeve, u bej thirrje te gjithe minatoreve te bashkohen ne Sindikaten e Minatoreve te Bashkuar te Bulqizes.

E ardhmja eshte jona!”, shkruan Debreshi në Facebook.

182564536 132336395596462 1552783959056070502 n

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img