Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Nuk shesin dot produktet bujqësore, fermerët e Myzeqesë mblidhen te Ministria e Bujqësisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Fermerët e Myzeqesë do të nisin nesër protestat kundër politikave të qeverisë për bujqësinë ditën e nesërme.

Në njoftimin e dhënë për shtyp, sindikata e fermerëve të rajonit të Myzeqesë deklaron se do të nisë protestat e vazhdueshme për dështimin e shitjeve të produkteve të tyre bujqësore. 300 fermerë do të protestojnë ditën e nesërme përpara godinës së Ministrisë së Bujqësisë.

”Do protestojmë për gjendjen e vështirë ku ndodhen fermerët sot, pasi nuk po shesin produktet bujqësore”, citohet në njoftimin e sindikatës së fermerevë të fushës së Myzeqesë. Ditën e nesërme, do të shpalosen dhe kërkesat e tyre, që do t’i adresohen qeverisë.

Fermerët kanë protestuar prej një kohe të gjatë  kundër pamundësisë së tregtimit dhe shitjes së produkteve bujqësore. Në shenjë demonstrative, ata kanë hedhur në rrugë produktet bujqësore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img