Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nuk rizgjidhet Voltana Ademi, Pjerin Ndreu kryetar i ri i Shoqatës së Bashkive

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar mbledhja e Asamblesë së Shoqatës së Bashkive. Bëhet me dije se është zgjedhur si kryetar i ri i shoqatës së Bashkive, Pjerin Ndreu, kryetari i Bashkisë së Lezhës.

Kryetare e shoqatës së Bashkive ishte Voltana Ademi, e cila nuk arriti të rigjidhet. Ajo është shkarkuar dhe vendin e saj e ka marrë Ndreu.

Kujtojmë Ademi i ka dërguar një letër ambasadorëve të huaj që janënë vendin tonë, ku thotë se PS ka tentuar që të kapë shoqatën.

“Më datën 24 maj 2021 përmes letrës dërguar në emër të Shoqatës së Bashkive të Shqipërisë (SHBSH), ndamë me ju shqetësimet tona mbi një iniciativë të kohëve të fundit për të kapur ilegalisht Shoqatën e Bashkive të Shqipërisë (SHBSH), veprime te ndërmarra nga individë, anëtarë të Partisë Socialiste, pa të drejta legjitime dhe jo anëtarë SHBSH” thuhej ndër të tjera në letrën drejtuar ambasadorëve.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img