Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Nuk respektojnë vijat e bardha, droni “kap mat” shoferët te Komuna e Parisit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Fushata e Policisë Rrugore të Tiranës për ndërgjegjësimin e shoferëve për të respektuar vijat e bardha, është zhvendosur dje dhe në zonën e Komunës së Parisit, në një prej nyjeve më të rëndësishme të qarkullimit në këtë zonë.

Drejtuesit e mjeteve që shfaqen në këtë video, në vendin e njohur si “rrethrrotullimi Komunës” nuk respektojnë përparësinë e këmbësorëve në vizat e bardha, shkelje e cila ndëshkohet me masë administrative sipas nenit 189 të Kodit Rrugor.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img