Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Nuk respektohet urdhri për këmbësorët, gjobiten 24 qytetarë, bllokohen 17 makina dhe 2 biçikleta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d15e0f3007fe6a3698252f01e7bcaadb

Ditën e sotme ka hyrë në fuqi urdhri i Kryeministrit Rama për të lejuar qarkullimin e këmbësorëve vetëm në oraret 06:00-10:00 dhe 16:00-18:00.

Edhe pse ky urdhër është respektuar nga pjesa më e madhe e qytetarëve, përsëri ka patur shkelje.

Sipas burimeve të policisë, janë gjobitur 24 këmbësorë në Fier, Vlorë, Elbasan dhe Gjirokastër, si dhe janë bllokuar 17 makina dhe 2 biçikleta.

Në qytetin e Fierit janë gjobitur 10 qytetarë me 100 mijë lekë të vjetra gjobë,  dhe janë shoqëruar në komisariat 6 të tjerë.

Në Vlorë janë gjobitur 6 këmbësorë, si dhe janë bllokuar automjetet e 17 shoferëve që lëviznin pa autorizim, ndërsa 3 nga këta janë proceduar penalisht pasi nuk kishin patentë.

Në Elbasan janë gjobitur 8 këmbësorë që nuk iu bindën urdhrit.

Në Gjirokastër janqë hequr 2 patenta dhe  janë sekuestruar 2 biçikleta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img