Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Nuk pranoi të vinte shaminë, kosovari dhunon vajzën 13 vjeçare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 38 vjeçar nga Kosova ka dhunuar vajzën e tij minorene pasi nuk pranoi të vinte shami pas kërkesës së të atit. Policia italiane arrestoi 38 vjeçarin, me akuzën e përdorimit të dhunës ndaj vajzës.

Denoncimi është bërë nga mikeshat dhe mësuesit e shkollës që frekuentonte vajza e tij 13 vjecare. Vajza kishte në trup shenja të dukshme të një dhune fizike të ushtruar nga babai i saj për shkak se kishte refuzuar të vishte vellon islamike e të ndiqte rregullat e ngurta të vendosura në familje. Vajzës i imponohej një jetë e izoluar e mosfrekuentimi me bashkëmoshatarët e saj.

13 vjecarja ishte rrahur aq dhunshëm sa kishte vështirësi në ecje. Mësuesit e shokët e shkollës e kishin shoqëruar në spital ku mjekët kanë konstatuar  dhunën e më pas kanë informuar forcat e rendit.

Babai është arrestuar, ndërsa vajza e tij është marrë në mbrojtjen e shtetit.

Më shumë
spot_img
spot_img