Tirana
few clouds
10.3 ° C
10.3 °
10.3 °
66 %
2kmh
20 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Nuk pranoi lidhjen e vajzës së tij, 49-vjeçari shqiptar tentoi të vrasë 17-vjeçaren, policia në Itali mbërriti në kohë për ta shpëtuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia italiane ka vënë në pranga një 49-vjeçar, i cili kërcënoi të vriste vajzën e tij 17-vjeçare.

Sipas mediave italiane, ai nuk kishte pranuar lidhjen e vajzës me një bashkëmoshatar të saj dhe kishte shkuar në depo për të marrë një send të dyshuar armë. Në atë moment, vajza e frikësuar ka marrë në telefon policinë.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme dhe pasi policia mbërriti në shtëpinë e tyre, gjeti pjesë të ndryshme të një pistolete daulle, të paregjistruar dhe pa numër serik, të fshehura në disa vende të shtëpisë dhe në derdhjen e jashtme.

Gjithashtu u gjetën  1.5 kg marijuanë dhe një bajonetë. Burri, një shqiptar 49 vjeçar, ishte paralajmëruar më përpara nga policia italiane për veprimet e tij.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img