Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

“Nuk pata mundësi t’i bëja vaksinën”, rrëfimi i Fidel Yllit: Humba nënën time, por tashmë po i japim mundësinë nënave dhe pensionistëve të tjerë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti socialist Fidel Ylli thotë se humbi nënën nga koronavirusi, pasi nuk pati mundësi që t’i bënte vaksinën.

Nëna e Yllit u nda nga jeta në muajin nëntor, kur jo vetëm Shqipëria por shumë shtete nuk kishin arritur të siguronin asnjë dozë të vaksinave anti-Covid.

Në një takim në fshatin Bërxullë, ai tha se tashmë po mundësohet vaksinimi i nënave dhe pensionistëve të tjerë.

“Partia Socialiste program të saj ka vazhdimin e reformave dhe nuk kemi as kohë për të humbur, as për pushim. Në muajin nëntor pata dhe unë një fatkeqësi në shtëpi. Humba nënën time. Nuk pata mundësi t’i bëja vaksinën. Tashmë po iu japim mundësi nënave dhe pensionistëve të tjerë që të kenë jetë akoma më të gjatë, sepse jeta është e para,” deklaroi deputeti socialist.

Më shumë
spot_img
spot_img