Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
50 %
5.1kmh
0 %
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
E hënë, 30 Janar, 2023

Nuk “nxori zë”, para togave të zeza, flet avokati i Dardan Krivaqës: Nuk e kundërshtoi paraburgimin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Admir Salihu, avokat i të akuzuarit kryesor për vrasjen makabre të 18-vjeçares Marigona Osmanit, Dardan Krivaqa, tha se autori nuk ka folur asgjë para togave të zeza

Ndërsa po e presin vendimin e gjykatës për caktimin e paraburgimit, Salihu tha se klienti i tij nuk ka folur as me të dhe as nuk ka dhënë autorizim që ai si avokat të flasë në emër të tij.

“Ende po e presim vendimin e gjykatës për caktimin e masës së paraburgimit. Klienti im nuk ka deklaruar asgjë. As me mua nuk ka folur. Në këtë fazë është mbrojtur në heshtje. Kurrgjë s’ka folë. As mua nuk më ka dhënë autorizim që të flasë për të. E ka shfrytëzuar të drejtën me u mbrojtë në heshtje”, tha Salihu për Express.

Kujtojmë që 18-vjeçarja të dielën u dërgua dhe u la e vdekur në emergjencën e Ferizajt. Atje e çuan Dardan Krivaqa, me të cilin ishte e martuar, dhe Arbër Sejdiu, i cili u arrestua po atë ditë. Ndaj Arbër Sejdiut, Gjykata tashmë e ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh.

Më shumë


spot_img
spot_img