Hapësire reklamuese

Aktualitet

“Nuk ndikohet nga njeri,” Karamuço flet për Dumanin: Në zyrë se hap televizorin fare

Shkruar nga Newsbomb
“Nuk ndikohet nga njeri,” Karamuço flet për Dumanin:

Eksperti i Kriminalistikës, Ervin Karamuço, ka ndarë detaje nga takimi që ka zhvilluar me kreun e Prokurorisë së Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (SPAK) Altin Dumani.

I ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, Karamuço e përshkroi Dumanin si një njeri të ftohtë dhe imun nga komentet e të tjerëve.

Ai gjithashtu ndau një detaj mjaft interesant për kreun e SPAK. Eksperti i Kriminalistikës tha Dumani nuk e ndez fare televizorin, pasi është i fokusuar vetëm te puna e tij.

Kam qenë i thirrur për një takim me drejtuesin e SPAK, zotin Dumani, për një çështje që ka kohë që ne bashkëpunojmë në lidhje mes SPAK, BKH dhe Fakultetit të Drejtësisë, që i vjen në ndihmë drejtësisë.

Një gjysmë ore takim, e para është një njeri shumë i ftohtë, shumë i qartë, me një forcë shumë të madhe argumentuese dhe ka një projeksion shumë të saktë se ku do të mbërrijë. Këto janë cilësi që unë i evidentoj për faktin se ai është drejtues.

Dumani nuk mund t’i mbajë të gjitha mbi kurriz si drejtues, kërkon edhe bashkëpunimin e institucioneve të tjera. Dumani vjen nga një eksperiencë shumë e gjatë dhe vërtet ai është një njeri imun. Unë kur ai fliste mendoja nëse mund ta mbaja unë peshën që mban ai.

Ai ka një gjë shumë të mirë, në zyrë nuk e hap televizorin fare, është i fokusuar vetëm te puna. Nuk ndikohet apo influencohet se çfarë tha portali filan… Produkti ynë i parë ia ka arritur qëllimit. Përballja”, tha Karamuço.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese