Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Nuk ndihmuan por filmuan përdhunimin në tren, autoritetet në SHBA thonë se mund të akuzojnë edhe pasagjerët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pasagjerët që ishin të pranishë, dhe nuk bënë asgjë për ta shpëtuar një grua që dyshohet se u përdhunua në një tren udhëtarësh në Filadelfia, mund të përballen me akuza.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në trenin e Autoritetit të Transportit të Pensilvanisë Juglindore më 13 tetor. Policia ka arrestuar dhe personin e dyshuar Fishton Ngoy, një i pastrehë 35-vjeçar i cili tashmë akuzohet për përdhunim.

Në momentin që ka ndodhur ngjarja pasagjerët që kanë qenë të pranishëm nuk kanë reaguar për të ndihmuar gruan, por kanë nxjerrë telefonat dhe kanë nisur të filmojnë ngjarjen e rëndë.

Sulmi u ndal vetëm kur një punonjës i autoritetit të transportit u ngjit në tren dhe thirri policinë. Një oficer policie arriti në vendngjarje dhe arrestoi të dyshuarin.

“Unë jam i tmerruar nga ata që nuk bënë asgjë për të ndihmuar këtë grua,” tha Timothy Bernhardt, mbikëqyrësi i Departamentit të Policisë në Darby të Epërme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img