Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
3.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
24 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nuk ndalet imunizimi masiv, Manastirliu: Sot kapërcyem më shumë se 550 mijë vaksinime në total

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar se gjatë ditës së sotme janë kryer 19.197 vaksinime në të gjithë vendin, ndërsa që prej fillimit të fushatës janë kryer 556.584 vaksinime në total.

Ajo shprehet se vaksinimi masiv nuk do të ndalet, duke u shtrirë në çdo cep të Shqipërisë, ndërsa shton se janë kryer më shumë se 550 mijë vaksinime.

“Vaksinimi nuk ndalet në çdo cep të vendit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të qytetarëve. Sot kapërcyem 550 mijë vaksinime”, shkruan Manastirliu në Facebook.

182594293 266118435308814 5562942996903883811 n

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img