Nuk ndalen tërmetet, tjetër lëkundje në mëngjes, ja epiqendra dhe sa ballë ishte

Publikuar tek: aktualitet, më 06:38 13-08-2018 Nuk ndalen tërmetet, tjetër lëkundje në mëngjes, ja epiqendra dhe sa ballë ishte Demet nga termeti

Mesa duket tërmetet nuk do të ndalen këtë verë. Pas goditjes së fortë me magnitudë 5.1 ballë i shkallës rihter të dy ditë më parë, lëkundjet vijojnë ende.

Vatra në Bulqizë është ende aktive dhe orët e para të mëngjesit të sotëm janë regjistruar të tjera lëkundje. Sipas Institutit të Gjeoshkencave lëkundja e fundit është regjistruar rreth orës 03:24 të mëngjeist të sotëm me magnitudë 2.4 ballë.

Ndërsa epiqendra është regjistruar 9 km në veri të Bulqizës.

Tërmeti i dy ditëve më parë shkaktoi një sërë dëmesh materiale në zonën e Dibrës.

termet.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Surprizat e motit, sinoptikanët parashikojnë reshje shiu në këto zona sot
Aksident në Elbasan, ‘Suzuki’ del nga rruga, plagoset rëndë shoferi 26 vjeçar »
Article Logic
Execution time: 0.012044191360474
array(1) { ["section"]=> string(85) "nuk-ndalen-termetet-tjeter-lekundje-ne-mengjes-ja-epiqendra-dhe-sa-balle-ishte-130931" }