Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Nuk ndalen protestat në SHBA për vrasjen e 20-vjeçarit, përplasje të forta me policinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vrasja e 20 vjeçarit me ngjyrë Daunte Wright nga një oficer policie ka shkaktuar zemerimin e qytetarëve të cilët mbushën rrugët kryesore të Uashingtonit për të protestuar kundër racizmit dhe dhunës e policisë.

Protesruesit duke brohoritur emrin e të riut, marshuan para stacionit të policisë. Autoritetet u munduan të shpërndanin turmat duke i cilësuar të paligjshme.

Mediat e huaja bëjnë me dije se protesta është përshkallëzuar dhe se ka pasur përplasje të forta mes demostruesve dhe policisë.

Oficerja që qëlloi për vdekje Wright 20-vjeçarin është arrestuar dhe akuzuar për vrasje të shkallës së dytë, por kjo nuk i ka qetëar qytetarët që të heqin dorë nga protesta.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img