Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Nuk mori asnjë çmim në Këngën Magjike, Mariza Ikonomi merr vendimin e papritur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngëtarja Mariza Ikonomi ka reaguar pas pjesmarrjes në Këngën Magjike.

Këngëtarja mori pjesë në festival me këngën “Mama”, por nuk arriti të merrte asnjë çmim. Pikërisht për këtë këngëtarja ka disa fjalë.

Këngëtarja me anë të një postimi në Instagram falenderon të gjithë ata që e kanë mbështetur, teksa lë të nënkuptohet se nuk do të marrë më pjesë në festivale, por që patjetër do të sjellë këngë të reja.

Postimi i plotë:

“Mama” ishte kenga qe une u paraqita kete vit ne “Kenga Magjike” .

Misioni im u krye me sukses .Vertet nuk mora asnje cmim por ama kam marr votat e zemrave tuaja qe ne fillimet e karrieres sime e deri me sot me kengen time te fundit. Fale jush publik i dashur une vazhdoj kendoj sepse ju jeni forca ime me e madhe . Cmimet per mua jane si flluskat e sapunit dhe kete e kam vertetuar shume heret por te lesh gjurme me muziken tende , tekstet, vokalin eshte ajo cfare kam synuar qe kur kam marr mikrofonin per here te pare kur isha vetem nje femije. Prandaj mos u merzisni per mua se nuk me dhane ate qe meritoja ashtu sic jeni shprehur edhe neper mesazhet tuaja sepse mua nuk me kane identifikuar asnjehere cmimet qe kam marr por jetegjatesia e kengeve dhe deshira per t’ju dhuruar nje copez shpirti nepermjet muzikes sime . Prandaj edhe ua dhurova kengen “Mama” sepse per mua eshte vlera me e shtrenjte dhe nuk ka cmim per te por vetem dashuri❤️

Nese do te kete nje festival tjeter kete nuk ua premtoj dot por kenge patjeter.

Pse jo , nje per baballaret kesaj here , se edhe ata i kemi shume te shtrenjte 🥰❤️

Faleminderit shume @endritshani per profesionalizmin dhe emocionin qe me ke dhuruar. Kjo kenge nuk do te ishte e plote pa penen tende te arte @pandilaco qe i ke vene vulen perfundimtare kesaj kenge.

Më shumë


spot_img

spot_img