Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Nuk kishte vënë maskën, policia rreh qytetarin në mes të Prishtinës

spot_img

Lajme të ngjashëm

aa2a4fd84518793f7aeb805646648050

Mediet kosovare kanë publikuar një video, ku shihen disa policë që rrahin një qytetar.

Ngjarja ka ndodhur në qendër të Prishtinës, ndërsa këto media raportojnë se efektivët ushtrojnë dhunë ndaj qytetarit pasi ai nuk kishte vendosur maskën.

Sipas mediave vendase, në ligjin për luftimin e sëmundjeve ngjitëse dhe pandemive janë të qarta kompetencat dhe mandatet ligjore, duke përfshirë edhe ndëshkimet për personat që nuk i përfillin masat e nxjerra.

Video e marrë nga Periskopi:

Më shumë

spot_img