Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Nuk kishin dokumentet për ushtrimin e profesionit, arrestohen 3 infermiere shqiptare në spitalin e Janinës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

aa34604be7266750dbcc2885cfba6faa

Tre infermiere shqiptare kanë rënë në pranga në spitalin e Janinës pasi ishin futur në punë pa dokumentet përkatëse.

Në pranga nga autoritetet e vendit fqinj bëhet me dije se kanë rënë dhe dy infermiere të tjera nga Bullgaria. Autoritetet atje kanë nisur hetimet për punësimin e paligjshëm të 5 infermiereve të huaja në spitalin publik “Haxhikosta” të Janinës.

Të gjitha infermierët ishin punësuar në spital pa dokumentet dhe lejet përkatëse për ushtrimin e profesionit. Identiteti i infermiereve të arrestuara nuk bëhet ende me dije.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img