Tirana
moderate rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
60 %
1kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
25 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
22 °
E martë, 27 Shtator, 2022

Nuk keni një ide për të kaluar fundjavën? Braçe iu sugjeron qytetin historik: Nahijet e freskëta dhe kuzhina e mirë janë aty…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëvendëkryeministri  Erion Braçe ka dhënë një sugjerim për qytetarët se ku mund të kalojnë fundjavën në këto temeperatura të nxehta.

Përmes një postimi në Facebook, Braçe iu drejtohet qytetarëve, duke iu thënë që të vizitojnë qytetin histiorik të Beratit.

Arkitektura, historia, kishat, xhamitë, lagjet me gjelbërim dhe kulinaria e pasur, e bëjnë Beratin një destiancion turistik për këdo që preferon ajrin e pastër, natyrën e qetë dhe prodhimet bio të zonës.

Postimi i plotë i Erion Braçes:

A doni nje sugjerim fundjave?

SHKONI NE BERAT!

E di e di, Palasa, Nazuri, Jukapi etj;

Por shkoni ne Berat!

Cdo gje eshte ne vendin e vet dhe nga historike deri ne natyrale ne Berat!

Une isha dje edhe ne Berat,

kudo aty;

Qyteti ju ishte dhene turisteve,

vendasve, te huajve me gjithcka;

Historine, arkitekturen, kishat, xhamite, ikonat, muralet, lagjet, gjelberimin rreth e rrotull, pastertine, NAHIJET e fresketa poshte Shpiragut ne perendim e poshte Tomorrit ne lindje;

Agroturizmi eshte nje destinacion fitues per cilindo qe do ajer, gjelberim, natyre ne fakt,

guzhine te mire e te stines deri tek frutat-dje ishte dita e qershise.

Une isha poshte ne qytet, u ngjita mbi Duhanas, qendrova tek Kodra e Gjelber e Adit dhe familjes se tij, zbrita poshte ne Mangalem tek nje elmbeltore plot me te huaj dhe pastaj serish ne pune ne zyren natyrale-Myzeqe, fiks atje ku shalqini yne mund cdo kokekungull!

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img