Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

‘Nuk kemi nevojë për konfrontim’, Kurti për Mini-Shengenin: Rruga nga Beogradi në Tiranë kalon nëpër Prishtinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

9b520cc2679bb2afed2c771ade15575d

Kryeministri i zgjedhur i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar në lidhje me nismën për mini-shengenin ballkanik.

 

Përmes një statusi në ‘Twitter’, Kurti shprehet se rruga nga Beogradi në Tiranë kalon nëpër Prishtinë.

Sipas Kurtit, ne jemi një popull dhe kemi nevojë për më shumë bashkëpunim jo konfrontim.

“Parimet e gjithëpërfshirës dhe reciprocitetit duhet të udhëheqin iniciativat rajonale. Rruga nga # Beogradi në # Tiranë kalon nëpër # Prishtinë . Ne jemi dhe gjithmonë do të jemi një popull dhe askush nuk mund të qëndrojë mes nesh. Ne kemi nevojë për më shumë bashkëpunim jo konfrontim!”, shkruan Albin Kurti.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img