Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nuk kanë të ndalur gjobat për maskën mbrojtëse, e pësojnë 791 qytetarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5473b0ff9e2747b0dcc7a1a175662c4e

791 qytetarë janë gjobitur nga Policia pasi janë konstatuar në rrugë apo dhe në makinë me persona të tjerë, pa maskë mbrojtëse.

Kështu, gjatë 24 orëve të fundit policia ka ndëshkuar me nga 3.000 lekë 695 shtetas, të cilët janë konstatuar pa maska mbrojtëse nga patrulla, ndërsa 96 shtetas të tjerë udhëtonin pa maskë në makina private me persona të tjerë, me të cilët nuk kishin lidhje familjare.

Policia e Shtetit apelon për të gjithë qytetarët dhe drejtuesit e mjeteve që të respektojnë orën policore, të vendosin maskën dhe të ruajnë distancimin social, ndërsa subjektet tregtare, lokalet dhe restorantet të respektojnë protokollet e sigurisë dhe orarin e mbylljes, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img