Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

“Nuk kanë bërë asgjë në 30 vite”, Hajdari me tone të larta në Kuvend: Shqipëria do të ecë përpara, s’do të mbajmë ne kusurin e legenëve e mashtruesve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja Rudina Hajdari, e cila garon në zgjedhje e 25 prillit në listat e Nismës Thurje në qarkun e Elbasanit, ka folur me tone të larta në Kuvend.

Ajo ka ironizuar duke thënë se mazhoranca me vaksinat kërkon të “vendosë çatinë pa bërë themelet”.

Ajo tha se disa fshatra në Elbasan nuk kanë kushtet minimale, si rrugë, ujë apo drita.

Ajo theksoi se prej 30 vite, si PD e PS nuk kanë bërë asgjë për vendin, por e kanë lënë në harresë të plotë.

“Gjenjda katastrofike tregon se ju ende nuk keni mbaruar themelet dhe kërkoni të bëni catinë. Në këto 30 vite dhe ata që janë jashtë nuk kanë siguruar minimumin për qytetarët. Ata që janë më elementaret ujë, rrugë dhe drita.

Janë fshatra të harruara që ku prej dy palë zgjedhjesh refuzojnë të votojnë, pasi kur shkojnë politikanët rrahin gjoksin dhe u thonë “do u bëjmë rrugën” dhe ata ende nuk kanë rrugë. Ne Çermenikë sot nuk ka ujë të pishëm ndërsa uji përreth është futur nëpër tuba.

Nëse vjen Taulant Balla ne do ta gjuajmë me gure dhe nuk guxojnë të shkojnë në këto fshatra. Hajde shkojmë në Gjinar një perlë e Shqipërisë është qëndra e saj e shkatërruar që nuk ka asgjë tjetër vetëm se baltë.  Që në kohën e Enverit nuk është hedhur asnjë dorë zhavor. A nuk je vjen turp deri ku e keni mbajtur këtë vend.

Duhet ta kishit bërë me kohë këtë gjë, na takon ne ta bëjmë sepse Shqipëria do të ecë përpara. Nuk do të mbajmë ne kusurin e legenëve e mashtruesve që s’kanë bërë asgjë për Shqipërinë për 30 vite. Këta jeni ju. Elbasani sot është një zonë që njihet për tradita është djepi i kulturës dhe edukimit.  Pse INTAT numëron 57 shkolla të mbyllyra dhe ka numrin më të lartë të të rinjëve që largohen. 8 vite më radhë ju keni qeverisur dhe nuk keni bëra asgjë. Pse doni një mandat të tretë për të larë mëkaktet. Jo ju doni të vidhni akoma më shumë,” tha ajo ndër të tjera.

Më shumë

spot_img
spot_img