Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Nuk ka zgjedhje në PS, Rama zgjat edhe për një vit mandatin e Kryesisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe pse Kryesisë së PS i ka mbaruar mandati 4 vjeçar dhe sot duhet të zgjidheshin anëtarët e rinj të saj, kryeministri Edi Rama ka vendosur që kjo Kryesi të vijojë edhe për një vit.

Pra, me këtë Kryesi Partia Socialiste do të shkojë në zgjedhje, ndërsa edhe pse ishte thënë se në sekretariate do të kishte disa ndryshime, as sot nuk u mor një vendim.

Këta janë anëtarët e Kryesisë së PS edhe për një vit:

Edi Rama

Taulant Balla

Gramoz Ruçi

Ditmir Bushati

Mimi Kodheli

Eglantina Gjermeni

Vangjush Dako

Fatmir Xhafaj

Valentina Leskaj

Niko Peleshi

Lindita Nikolla

Evis Kushi

Erion Veliaj

Damian Gjiknuri

Blendi Klosi

Erion Braçe

Armando Subashi

Arben Ahmetaj

Olta Xhaçka

Pandeli Majko

Vasilika Hysi

Ermonela Valikaj Felaj

Ulsi Manja

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img