Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Nuk ka të ndalur SKANDALI: Del edhe lista e pagave për muajin PRILL, ja si kanë ndryshuar rrogat

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vetëm një ditë pas skandalit rrjedhjes së të dhënave personale të më shumë se 630 mijë qytetarëve, ka dalë në qarkullim edhe lista me paga, këtë herë për muajin prill.

Lista duket të jetë në format e ngjashme me atë të parën, e eksportuar në programin “Exel”.

Ajo përmban të dhëna sensitive si numri ID, Nipt-i i biznesit, emër mbiemër dhe paga.

Ajo që bie në sy është se kjo databazë ka disa ndryshime si në pagë por edhe në të dhëna të tjera. Në këtë database janë rreth 60 mijë taksapagues me tepër.  

Për shembull, gazetari Ben Blushi që u përfol me rrogën më të larë, në muajin prill rezulton i paguar me 100 milion lekë (të vjetra) më pak.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img