Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

“Nuk ka sorrë të rilindjes që i tremb shqiptarët”, Meta: Nga kjo Konventë të nisemi drejt protestës së 12 nëntorit

Lajme të ngjashëm

Partia e Lirisë ka mbajtur këtë të shtunë Konventën e Parë Kombëtare. Nga mbledhja, pritet të miratohen disa ndryshime statutore dhe për të zgjedhur forumet e reja drejtuese.

Kreu i kësaj partie, Ilir Meta, bëri thirrje qytetarëve që të  marriin pjesë në protesën e paralajmëruar të 12 nëntorit, të inciuar nga kreu i PD  Sali Berisha. Ai tha se ka ardhur koha që t’i jepet fund  pushtetit absolut të kësaj qeverie dhe shqiptarëve t’u jepet mundësia që të jenë zotër të vendit të tyre.

“Nga kjo Konventë të nisemi drejt 12 nëntorit, protestës së madhe. Për t’i treguar vendit se jemi një popull shqiponjash dhe nuk ka sorrë të rilindjes që i tremb shqiptarët. Të nisemi drejt 14 majit, ditës së pluralizmit. As në një  vend të Afrikës nuk e gjen këtë pushtet absolut. Erdhi ora për të treguar dështimin e tyre të mmeriituar. Për t’u dhënë mundësinë qytetarëve që të jenë ata zotër të këtij vendi”, u shpreh Meta.

Më shumë