Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

“Nuk ka rivotime në Gjirokastër”, Kryemadhi ankimon vendimin e KAS në Kolegj Zgjedhor (DOKUMENTI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

LSI ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për zgjedhjet e 25 prillit në qarkun e Gjirokastrës. Me anë të një dokumenti zyrtar Kryemadhi kërkon nga Kolegji rrëzimin e vendimit të KAS, në të cilit thuhet se nuk ka ripërsëritje zgjedhjesh në Gjirokastër.

foto

LSI kërkoi kërkoi ripërsëritje të zgjedhjeve në Bashkinë e Dropullit dhe shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve për gjithë qarkun.

KAS i rrëzoi këto vendime duke lënë në fuqi rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit, ndërsa vijuan akuzat për moslejimin e votimit të emigrantëve. 

Kryemadhi gjithashtu ka ankimuar edhe vendimin tjetër të KAS për Vlorën. Bashkë me PD, LSI ka kërkuar shpalljen e rezultatit të pavlefshëm dhe rivotimin në qarkun Vlorë me pretendimin se gjatë fushatës së zgjedhjeve qeveria shfrytëzoi administratën, burimet dhe shërbimet shtetërore duke i kushtëzuar ato në këmbim të votës.

186923584 310534037357270 1108325428850648338 n

Më shumë

spot_img
spot_img