Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

Nuk ka qetësi për Italinë, Covid ‘pushton’ FRIKSHËM spitalet, vdesin 35 persona çdo 1 orë, mijëra të infektuar (BILANCI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Itali gjendja sa vjen dhe rëndohet për shkak të covid-19.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 23.232 raste të reja pozitive, duke e çuar numrin total të të prekurve në 1.455.022.

Në krahasim me dje shifrat e viktimave në 24 janë rritur frikshëm. Nga 630 në 853, duke e çuar numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura në 51.306.

Në shtetin fqinj deri më tani janë shëruar mbi 605 mijë qytetarë ndërsa afro 4000 janë në kujdes intensiv.   

Më shumë


spot_img
spot_img