Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Nuk ka pushim për demokratët, Grupi Parlamentar mblidhet sot në PD

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Grupi Parlamentar i PD do të mblidhet sot në selinë blu. Mësohet se në orën 11.00 deputetët janë thirrur të paraqiten në seli.

Një ndër temat që pritet të diskutohet do të jetë pjesëmarrja e deputetëve të opozitës në Komisionet Parlamentare. Edhe pse ditë e shtunë, për demokratët nuk ka ditë pushimi. Ditët e fundit selia blu është përfshirë nga debate dhe zhvillime të forta.

Po sot, ish-kryeministri Sali Berisha do ta zhvendosë turin e takimeve të tij me demokratët në Vlorë. Kjo lëvizje e tij ka krijuar një situatë aspak të këndshme në PD, me deputetë që janë reshtuar krah liderit historik dhe të tjerë që mbështesin Bashën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img