Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nuk ka pranverë për Korçën, dëbora mbulon Dardhën dhe Voskopojën, turistët bëhen gati

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ae531ae33f3580d8248abda7ca1e2b99

Edhe pse kemi hyrë zyrtarisht në stinën e pranverës, dëbora ka zbardhur sërish sot qytetin e Korçës.

Reshjet e dendura janë prezente në fshatin turistik të Dardhës duke shënuar 10 cm trashësi. Përveç Dardhës edhe Devolli, zona e Qafës së Qarrit e Voskopoja janë përfshirë nga reshjet e dëborës.

Rrugët janë të kalueshme, ndërsa autoriteti i qarkullimit rrugor u bën thirrje drejtuesve të mjeteve të ecin me kujdes në këto akse.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img