Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Nuk ka mbajtur asnjë premtim”, Basha akuza Ramës: Përgjegjësi i vetëm që Shqipëria ka mbetur në vendnumëro, 2 muaj para zgjedhjeve vjen me premtime boshe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d855d1aaa87cac4d9db87e7c20246e92

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një deklaratë për mediat ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë gjatë 8 vit6eve të fundit.

Ai u shpreh se Rama është ëprgjegjësi i vetëm që Shqipëria ka mebtur në vendnumëro, ndërsa shtoi se vetëm 2 muaj para zgjedhjeve, Rama vjen me premtime të tjera bosh.

Gjithashtu Basha uroi për fitoren në zgjedhjet në Kosovë Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin, teksa u kërkoi atyre që të përmbushin me sukses pritshëmrinë e qytetarëve.

“Kosovën e presin sfidën të mëdha përpara. I kërkoj Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit që të përmbushin me sukses pritshëmrinë e qytetarëve të Ksoovës. I garantoj që sot dhe akoma më fort nesër pas zgjedhjeve të 25 prillit unë do jem në krahun e tyre për të bashkëpunuar fuqishëm.

Dje unë listova vetëm 9 premtime të Edi Ramës me të cilat ai kërkoi votën dhe shqiptarët i mbajnë mend shumë mirë. Dje u kujtova vetëm një pjesë të vogël të këtyre premtimeve. Jo vetëm që nuk ka kërkuar falje që nuk ka mbajtur asnjë premtim të vetëm, por po vjen me premtime të tjera boshe. Rezultati: shqiptarët kanë ngecur në vendnumëro. Papunësia është rritur, sidomos ajo e të rinjve. Përgjegjësi i vetëm që Shqipëria ka mbetur në vendnumëro është Edi Rama. E vetmja gjë që bën është që jep premtime të reja. Në 25 prill Rama humb, Shqipëria fiton”, tha Basha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img