“Nuk ka fjalë për të përshkruar dhimbjen”, Bushati me fjalë prekëse për humbjen e të atit: U shua drita udhëheqëse

Publikuar tek: politike, më 20:30 09-08-2020 “Nuk ka fjalë për të përshkruar dhimbjen”, Bushati me fjalë prekëse për humbjen e të atit: U shua drita udhëheqëse Ditmir Bushati dhe i ati, Sulejmani

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, reagon për ndarjen nga jeta të babait të tij, Sulejman Bushati.

Përmes disa rreshtave të rrjetet sociale, Ditmir Bushati shpreh dhimbjen e madhe për këtë ngjarje të trishtë.

“Im Atë u shua sot në Boston, pas një beteje të vështirë me një sëmundje të rëndë. Nuk ka fjalë për të përshkruar dhimbjen e fëmijës për prindin kur shuhet drita udhëheqëse, dashuria e së cilës na ndriçon rrugën. E ardhmja është një premtim, thoshte shpesh ai, dëshmi e shpirtit optimist e zemrës së madhe me të cilin jetoi jetën. Prehu në paqe i shtrenti ynë!”, shkruan Bushati.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Bujqësia në ditët e saj më të vështira', Teliti i PD: Fermerët shqiptarë të braktisur dhe të harruar nga qeveria, zero mbështetje në kohë pandemie
»
Article Logic
Execution time: 0.012542009353638
array(1) { ["section"]=> string(117) "nuk-ka-fjale-per-te-pershkruar-dhimbjen-bushati-me-fjale-prekese-per-humbjen-e-te-atit-u-shua-drita-udheheqese-216620" }