Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

NUK KA ASNJË DYSHIM/ Shpallet fituesi i Festivalit të Këngës, ja kush do e përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0b0087c24d4b03353b5a56a411142b02

Është shpallur fituesi i Edicionit të 59-të të Festivalit të Këngës në Rtsh.  

Anxhela Peristeri me këngën ‘Karma’ arriti të mposht rivalët, duke rrëmbyer çmimin prestigjoz.

Këngëtarja e talentuar fitoi shumicën e pikëve nga juria, duke marrë kështu të drejtën për të përfaqësuar vendin tonë në Eurovision, i cili do të mbahet në Hollandë nga 18 maj deri më 22 maj 2021.

Peristeri fitoi duelin për çmimin e parë me dy këngëtarë mjaft të talentuar, si Sardi Struga, i renditur i dyti me këngën “Kam me të ba me kajt” dhe Festina Mezini, e cila me “Kush je ti moj dashuri” plotësoi podin e një edicioni ndryshe nga ato të shkuarat. 

Kjo pasi ky edicion u mbajt në kushtet e pandemisë së Covid-19 dhe mungoi publiku rreth skenës.

anxhela-peristeri.JPG

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img