Tirana
few clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
56 %
4.6kmh
20 %
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

“Nuk jemi për ndarje pushteti”, mesazhi i Metës: Beteja jonë është për të mbrojtur të ardhmen e kombit tonë!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka ndarë një pjesë nga fjala e tij një ditë më parë me strukturat e PL në Korçë.

Ish-presidenti Meta shprehet se në këtë betejë, PL nuk është vetëm për çështje pushteti por për një ndryshim në themel për të vendosur dinjitetin  dhe për të mbrojtur të ardhmen e vendit.

“Jemi për një mision. Nuk jemi thirrje për një rrotacion. Nuk jemi thjesht për ndarje pushteti. Jemi për një ndryshim me themel. Jemi për të vendosur dinjitetin dhe sovranitetin e popullit të Shqipërisë.

Beteja jonë nuk çështje pushteti. Beteja jonë është për të mbrojtur të ardhmen e kombit tonë, që është vënë seriozisht në pikëpyetje nga një grupim aventurierësh që synojnë shtypjen, varfërimin dhe largimin e shqiptarëve”, thotë Meta.

Më shumë


spot_img

spot_img