Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Nuk iu pranua kërkesa për të shkuar në Gjermani, 26-vjeçarja shtatzënë i vë flakën vetes

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dfface1ce981a37a2a952b71b3cf59ef

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kampin e refugjatëve në Mytilini në Greqi, ku një grua 26-vjeçare në muajin e tetë të shtatzënisë i ka vënë flakën vetes.

Bëhet me dije se gruaja kishte bërë një kërkesë për të shkuar në Gjermani, por që nuk ishte pranuar për shkak të shtatzënisë së përparuar. Në shenjë proteste gruaja nënë e dy fëmijëve të tjerë i ka vënë flakën vetes.

Kanë qenë autoritetet e Ministrisë së Emigracionit dhe Azilit që kanë reaguar menjëherë. Ata e kanë dërguar 26-vjeçaren në spital, e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën, gjithashtu autoritetet po kujdesn dhe për shëndetin e saj psikologjik.

Më shumë

spot_img
spot_img